Hlášení z mise – Přijímač 2024

12. - 14. 4 .2023
Array
všechno
FOTOGALERIE

O víkendu 12-14. 4. 2024 proběhla tradiční akce, na které měli uchazeči o členství v oddíle možnost vybojovat oddílovou nášivku a stát se tak právoplatným členem Branného Oddílu SOSNA-FOX. Jako již tradičně, akce začala pro starší členy (modří) pod vedením Toma, Vojty a Čolíto v pátek na táborové základně. Důležitou částí programu byla příprava na sobotní misi. Vybudovat a ubránit základnu proti druhému týmu.

Zatímco nováčci (červení) pod velením Filipa a Kuby se sešli v klubovně a probírali strategii na sobotní pěší přesun z nádraží v Postupicích. Úkolem této jednotky bylo nalézt a dobýt základnu nepřítele.

V sobotu se modří vydali ze základny dle plánu na předsunuté stanoviště, kde proběhla rychlá porada a bylo rozhodnuto posílit obranné pozice a poté vyčkat na příchod červených.

Červeným se bohužel již od začátku moc nedařilo. Někteří nováčci podcenili přípravu na misi, zejména vhodnost a funkčnost své výstroje. Takže měli červení další čas navíc na další budování obranných pozic. Nakonec ale situaci úspěšně vyřešili a dorazili na místo střetu. Po zabrání obvaziště, které sloužilo jako respawn, vyrazili do útoku.
Modří celkem úspěšně drželi svoje pozice, ale vzhledem k postupnému vyčerpání zdrojů modrých a bojovné náladě červených (především Králík a Pepe) se nakonec podařilo dostat modré pod tlak, postupně vyřadit z boje a dobýt jejich základnu.
Poté se obě skupiny přesunuly do tábora kde na ně čekal vydatný a pro některé velmi zasloužený oběd.
Sobotní odpoledne a podvečer se nesl v duchu spíše teoretickém. Práce se zbraní, bezpečnost, manipulace, řešení závad... Večer jsme společně strávili u ohně (s buřty).
Nedělní ráno a dopoledne se nesly v duchu úklidu a balení, ale našli jsme si čas ještě vyrazit do nedalekého lesa na krátkou přestřelku s rychlým respawnem.
Poté nás již čekalo dobalení zbytku výbavy, oběd a přesun na vlak.

Pár životních mouder na závěr:

Pokud na někoho střílíš a ten člověk stojí v klidu na místě, pravděpodobně jsi moc daleko, abys dostřelil.
Vykouknutí ala surikata nefunguje.
Neprohlížej si mapu ve stoje Hawkinsi, nebo budeš litovat.
Existuje "údajně" jediný správný způsob jak opéct buřt na ohni.
Kečup je jen pro děti do 10 let.
Opékaný buřt je dobré občas zkontrolovat i z té strany na kterou není vidět 😀