Hlášení z mise Expedice Kaprion – Klid před bouří

16. - 18. 12. 2022
Tomáš 'Grep' Čáp
všechno

O víkendu se oddíl vydal na základnu, kde jsme mohli díky skvělé práci protišpionážního útvaru, (Luky) strávit vcelku klidné vánoce bez nepřátelských potyček.
Pátek se nesl v duchu zabydlování se, a večer jsme stihli ještě pár partiček deskovek a průzkum skladů základny, zda nemáme k dispozici nějaké stíhací letouny. Nejúspěšnější v hledání byl Štěpán.
V sobotu jsme se vydali do lesa, najít nejkrásnější vánoční stromeček, co by to bylo jinak za Vánoce žejo. K hledání samozřejmě nesmělo chybět povinné blbnutí na sněhu. Koulovačka, válení ve sněhu sebe i druhé 😀 Nakonec jsme zkusili kdo vydrží "mrznout" na sněhu nejdéle. Když jsme se dostatečně vyblbli, vydali jsme se zpět na základnu ohřát a ozdobit stromeček.
Čekal nás výtečný oběd, samozřejmě vánoční, řízek a bramborový salát. Po obědě jsme se podívali zda nás dokázal Ježíšek najít i ve vzdálené galaxii Kaprion, a zřejmě ano, asi jsme byli docela hodní, dostali jsme spoustu dárečků. Mikiny, stíhačky a také rubikovu kostku abychom potrápili mozkové závity.

Po dárcích jsme vytáhli lyžosáně, sáňky, pytle a boby a vrhli se na další radovánky ve sněhu. Opět nechybělo koulování, válení ve sněhu, bobovačka, někteří vedoucí se dokonce projeli za traktorem. Nakonec jsme se ještě vydali stavět zimní bunkr - samozřejmě stavební materiál protentokrát netradičně sníh.
Večer jsme si v teple ještě zastříleli na laserové střelnici a pustili film.
Neděle se nesla hlavně v duchu úklidu a balení, nicméně povedlo se dokončit (alespoň prozatím) naše iglů. Proběhla zkouška prostornosti. Jednotka prostornosti našeho iglů je: 1 Filip K.

Rozhodně si takovou akci na sněhu zase zopakujeme, ale možná to příště zkusíme víc "survival".
Takže se máme na co těšit.